Сесія продовжила свою роботу

16.03.17 | Новини | 114 переглядів

10 березня відбулося продовження пленарного засідання XXI сесії Стебницької міської ради.

Розпочалося засідання із звернення ряду депутатів про створення депутатської групи “Єдність”, головою групи став Іван Асафат. Петро Мисько озвучив питання про надання в оренду нежитлового приміщення – це стосується приміщення підвалу Стебницької міської ради. Представники компанії одного із операторів просять надати їм приміщення, щоб розмістити там сервери, а на томість міська рада буде безкоштовно користуватися інтернетом.

Міський голова Петро Старосольський запропонував внести в порядок денний доповідь першого заступника Романа Корпана про стан майнових об’єктів Стебницької міської ради та преференції від них.

Питання про визначення переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення відповідної землевпорядної документації цього разу знову викликало чимало суперечок. До слова був запрошений представник фірми, яка має намір будувати завод по переробці сільськогосподарської продукції, а саме сої та кукурудзи. Зокрема,Ігор Комарницький сказав: “Минулої осені між прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та прем’єр-міністорм Венгрії Віктором Орбаном підписана міжурядова угода, в якій йде мова про будівництво на території України заводу по переробці сої , а потім кукурудзи. Цей заод мав будуватися на території Київщини, однак В. Орбан сказав бажано щоб цей завод був на території західної України, однак він не конкретизував де саме. Фінансування даного проекту буде йти із Європейського банку. Для нас дуже важливо чесно та позоро співпрацювати із владою. Саме підприємство є самодостатнє, і що важливо виробництво безвідходне і абсолютно екологічно чисте. Це буде третій такий завод у Європі. Власне ми зупинилися на Стебнику тому що тут уже є під’їзні колії, та достатньо місця для потужного автопарку. Підприємство буде реєструватися у Стебнику. Всі податки будуть іти в місцевий бюджет. Фірма буде працювати абсолютно прозоро і жодних зарплат у конвертах. За нашими підрахунками нам необхідно 150 найманих робітників для переробки сої і стільки ж на другу лінію по переробці кукурудзи. Перевага буде надаватися місцевим жителям.”

Опісля депутати мали можливість задати запитання які їх цікавили:

  • вартість інвестиційного проекту;
  • назва майбутнього проекту.

Представник фірми відповів, що вартість інвестиційного проекту становить 20 мільйонів євро – 7-8 мільйонів на запуск лінії по переробці сої та близько 12 мільйонів на запуск лінії по переробці кукурудзи. Що стосується назви майбутнього підприємства, то наразі над назвою спільного мадярсько-українського підприємства ще не думали, не визначилися. Марія Губіцька зауважила, “ власник фірми чи її представник приходить і показує статут тої фірми, яка планує тут будівництво, її назву, а ви ще не знаєте буде вона тут чи ні. Група “Єдність” просить міського голову зробити громадські слухання щодо цього питання. Наша група знімає з себе відповідальність, і якщо громада міста скаже так, то ми будемо за, але зараз ми не будемо підтримувати це питання. Турбувало депутатів ї місце розміщення того заводу, а саме у зоні виробництва “Полімінералу”. Ігор Камарницький на ці застереження відповів: “наші інженери вивчали це питання, щодо розміщення шахт, розмовляли з представниками “Полімінералу”. Невже ви думаєте, що хтось готовий вкладати гроші з перспективою, що потім може щось статися. Коли йде таке велике фінансування, то нічого не вирішується просто так на пустому місці. Я не розумію застережень, які виникають з вашої сторонни.” Чимало депутатів акцентували свою увагу на викупі землі, а не наданні її в оренду.

Висловив свою думку щодо цього питання  і міський голова Петро Старосольський: “Шановні депутати вас вводять в оману і комусь це вигідно. Бо чим менше в Стебнику буде виробництва, тим менше буде податків і тим менше буде робитися в місті. Є викуплене приміщення  фірми “ТСБ” разом із землею. Ви зрозумійте одне у Стебнику на калійному працює 120 чоловік з п’яти тисяч. Проситься до нас фірма, яка хоче побудувати завод із новими робочими місцями, реєструватися буде тут. Ще фірми нема, але вони вивчають ситуацію. Вони запропонували запустити тут і лінію по переробці кукурудзи і ми згідно чинного законодавства 134 ст. земельного кодексу де чітко пише, що обов’язковість продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності або право оренди проводиться виключно на конкурентних засадах. Це означає, що ми згідно чинного законодавства не маємо права надати землю державної, комунальної власності без конкурсу. Тому ми пропонуємо винести на аукціон оренди, згідно закону, ті земельні ділянки, які могли би бути на перспективу використанні під завод по переробці кукурудзи. Для цього ми ці документи передаємо до Львова в аукціонний центр, який робить відповідну документацію з усіма погодженнями і виставляє її на аукціон оренди землі. Друге питання, якщо цей конкурс виграє та фірма, то вона буде заключати з нами договір оренди земельної ділянки. І от на цій стадії ми можемо ставити їм свої умови. Всюди у світі власник не хоче працювати на орендованій землі, але ми маємо для того люфт, побачимо як запрацює завод, як підуть наші люди працювати і лише тоді ми можемо ставити питання про продаж землі.

Не втримав своїх емоцій і член виконавчого комітету Стебницької міської ради Юрій Середницький, зокрема він резюмував: “Я дивлюсь і мене жах бере від того, що ми просто вбиваємо інвестора  в місті. В нас дороги просто жах. Людина говорить вам наперед. Що зараз він починає з того заводу і з тої землі яку він купив, а на майбутнє йому просто треба заручитися вашою підтримкою, що він зможе взяти ту землю  в оренду. Ви просто дайте шанс, не руйнуйте його. Ви є представниками влади, ви депутати, вас обирали”.

У підсумку, за дане питання депутати не проголосували, утрималось 13 депутатів.

Опісля, перйшли до розгляду питань регламенту, зокрема про затвердження Положень про постійні комісії Стебницької міської ради з питань приватизації та управління комунальним майном (доповідав голова комісії П. Мисько); комісії з питань планування бюджету та фінансів (доповідав голова комісії І. Асафат); комісії з земельних питань, архітектури та будівництва ( доповідав голова комісії А. Мазур). Також розглянули питання про створення комісії з питань розгляду та вирішення земельних спорів на території Стебницької міської ради.

Решту земельних питань, зокрема про надання дозволу на укладення договору особистого строкового сервітуту, питання про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок з метою надання їх у власність перенесли на наступне пленарне засідання сесії.

У різному депутати заслухали доповідь першого заступника міського голови Романа Корпана. Зокрема, він розповів: “ в рамках проведення інвентаризації майна як землі так і не житлових приміщень, які належать до територіальної громади міста Стебник, було виявлено ряд приміщень, які фактично використовуються без будь якого документального підтвердження. Яким чином це робилося приміщення передавалися на баланс організаціям, установам, у тому числі і комунальним, після чого ці організації передавали їх в оренду, суборенду і так далі. Таких приміщень маємо кілька. Завдання яке перед нами стоїть це виготовлення технічних паспортів і відповідних документів на право власності. Погодилася з необхідністю виготовлення такої документації і Марія Губіцька, за її словами немаючи документів на те чи інше приміщення міська рада втрачає його за нізащо, тому що в такому випадку власник того приміщення в судовому порядку його відбере ( до прикладу так було із меблевим магазином).

Олеся Німеровська

 

Перегляньте ще: